Akvaryumportali.net - Akvaryum Portalı ve Akvaryum Forumu

Akvaryum, Akvaryum Balıkları ve Akvaryum Canlılarına Ait Herşey

İstanbul Florya Dev Akvaryum Ücretsiz Olunca Balıklar Telef Oldu

Florya’da açılan dev akvaryuma, 3 gün ücretsiz olması nedeniyle ziyaretçi yağdı. Fotoğraf makinelerinin flaşları, 60-70 balığı telef etti. Başbakan Tayyip Erdoğan’ın, önceki gün açılışında yetkililerden birkaç gün tanıtım amacıyla ücret alınmamasını istemesi üzerine Florya’daki İstanbul Akvaryum’da dün izdiham yaşandı. Akvaryum’un ücretsiz olduğunu öğrenen İstanbullular da dün sabahın erken saatlerinden itibaren Florya’ya akın ederek trafiği kilitledi. Ziyaretçilerin en çok ilgisini köpekbalığı ve yengeçler çekti. Müren balığı, deniz atları, ıstakozlar ve vatozlar da özellikle çocuklardan büyük ilgi gördü.

‘FLAŞ KULLANMAYIN’ ANONSUNU KİMSE DİNLEMİYOR

Bu arada yetkililer, balıklara yaklaşılmaması gerektiğini, bunların bazılarının zehirli olduklarını sık sık anons etmek zorunda kalıyorlar. Flaş kullanılmaması uyarısına ise pek aldıran olmuyor ve bu da görevlileri zor durumda bırakıyor. Çünkü bir görevli, yaklaşık 60-70 balığın patlayan flaşlardan etkilenerek öldüklerini söylüyor. Bu anonsları da o yüzden sık sık yapmak zorunda kaldıklarını anlatıyor.

‘YAĞMUR ORMANLARI’NDA ŞEMSİYE!

Akvaryum’un Yağmur Ormanı temalı bölümde ise aşırı nemden dolayı yukardan su damlalarının yağması üzerine ziyaretler şemsiyelerini açmak zorunda kaldı. Ses ve yağmur efektleriyle gerçeğinden ayırt edilemeyen Yağmur Ormanı, 1200 metrekarelik bir alana yayılmış. Burada en çok ilgiyi çekenler dev canlı bitkiler, yapay şelaleler, piranhalar ve iguanalar.

florya akvaryum resimleri,akvaryum florya resimleri

Florya sahilinde 100 bin metrekare büyüklüğünde bir alan üzerine konumlanmış, dünyanın en büyük tematik akvaryumu olduğu açıklanan İstanbul Akvaryum’a girdiğiniz anda, sizi Nuh’un Gemisi karşılıyor. Yani ilk girdiğiniz bölüm size Karadeniz’i anlatıyor. LCD ekranlara dokunarak bilgi edinebiliyorsunuz. Ayrıca panellerde de Karadeniz’in oluşumu ve Karadeniz’de yaşayan canlılar hakkında çeşitli grafikler bulabiliyorsunuz.

Daha sonra ise sırayla, İstanbul Boğazı, Marmara, Çanakkale Boğazı, Ege, Süveyş Kanalı, Kızıldeniz, Küresel Isınma, Akdeniz, Cebelitarık Boğazı, Doğu Atlantik (Batık Gemi), Orta Atlantik, Batı Atlantik, Panama Kanalı, Pasifik, Nautilus (Denizaltı), Yağmur Ormanı alanları yer alıyor. Özetleyecek olursak, 16 tema ve 1 yağmur alanına ev sahipliği yapıyor Akvaryum. Tabii ki bu bölgelerin deniz canlıları da akvaryumlarda serbestçe dolaşarak izleyenlere görsel bir ziyafet sunuyor.

 

florya akvaryum resimleri,akvaryum florya resimleri


15 BİN CANLI VAR

 

 

Ziyaretçilerin coğrafi bir rotayı takip ederek Karadeniz ile başlayan ve Pasifik’e kadar uzanan bir yolculuk yapabilecekleri 6 bin 800 metreküp su kapasitesine sahip, 2 katlı olarak toplan 22 bin metrekare üzerine inşa edilen İstanbul Akvaryum’da, 1.2 kilometrelik gezi parkuru ve 1500 türe yakın yaklaşık 15 bin canlı çeşidi yer alıyor.

Temalar içerisinde o alanın kültürel, tarihsel, mimari özellikleri, buna uygun dekoratif unsurlar, interaktif oyunlar, filmler ve alan hakkında detaylı bilgilerin verildiği, görsel grafiklerin yer aldığı İstanbul Akvaryum’da, irili ufaklı 64 adet tank içersindeki binlerce çeşit canlıyı gözlemek mümkün.

 

 

Çanakkale Boğazı alanında Truva Atı, Ege alanında Poseidon heykeli, Kızıldeniz alanında rengarenk mercanlar, Cebelitarık Boğazı alanında Herkül heykelini geçtikten sonra Doğu Atlantik alanında kendinizi bir anda Liberty adlı batık bir geminin içinde buluyor; pencerelerinden okyanusa açılıyor ve Atlantik’in zengin sualtı yaşamına tanık oluyorsunuz. Pasifik alanında size tsunami, deprem ve volkanik patlamalar hakkında bilgiler veren dev bir pano bulunuyor.

 

florya akvaryum resimleri,akvaryum florya resimleri

Sponsorlu Bağlantılar

Okyanus tabanının coğrafi yapısı hakkında ilginç bilgilerin verildiği bu bölümde, çok büyük bir deniz anası tankı da ilgi çekiyor. Nautilus (Denizaltı) alanının dekorasyonu, yoğun titreşim, ses ve aydınlatma efektleri sayesinde, ziyaretçiler gerçek bir denizaltıda seyahat ediyormuş hissine kapılıyor. Alandaki ekrandan ziyaretçiler ile konuşan bir kaptanın oynatıldığı filmde, inilen derinliklerdeki canlılar hakkında bilgi veriliyor ve led aydınlatmalı göstergelerden denizaltının kaç metrede olduğunu görebiliyorsunuz.

 

GİRİŞ 29 TL

 

AKVARYUM GİRİŞ ÜCRETİ

 

Başbakan Erdoğan  ’Size bir kıyak yapayım’ ifadesini kullanarak, “Üç gün bedava olacak. Bir hafta boyunca ise yüzde 50 indirimli olacak” dedi.Giriş ücretleri 29 TL olduğu için, salı gününden itibaren bir hafta süreyle  tam biletler 14.5 TL,

Öğrenciler ise (Asıl ücret öğenci : 22 TL)  11 TL ödeyecek.

Ayrıca, ailelere özel indirim var. 3 yaşından itibaren ücretli. İşte seçenekler:

Yetişkin : 29 TL

Öğrenci, Öğretmen, Engelli, 65 yaş üstü, Gazi : 22 TL (Kimlik gösterilmesi zorunludur.)

Yıllık Geçiş (Yetişkin) : 75 TL

Yıllık Geçiş (Çocuk) : 55 TL

4 kişilik aile : 85 TL

3 kişilik aile68TL

Açılış saati sabah 10.00 olan Akvaryum, akşam saat 20.00’ye kadar gezilebiliyor.

FLORYA’DAKİ AKVARYUM’UN TELEFONLARI, ADRESİ, İLETİŞİM BİLGİLERİ

Şenlikköy Mahallesi Yeşilköy Halkalı Cad. No:93 Florya-İstanbul

Telefon : 444 97 44
Faks : 0 (212) 574 21 35

DEV AKVARYUM FLORYAYA NASIL GİDİLİR – AKVARYUM FLORYA ADRESİ

Florya semtine ulaşım kara ve demiryoluyla mümkün.

Otobüsle

İETT’nin 73T numaralı hattı haftanın 7 günü çalışıyor.

Trenle
Halkalı-Sirkeci tren hattında florya istasyonunda inerek sahil yolundan güneye doğru ilerliyerek bulabilirsiniz.

KIRMIZI ÇİZGİYİ TAKİP EDİN. Alttaki harita.

Araba ile

Florya kavşağından tren istasyonuna inin.Oradan sahil şeridine geçerek yeşilköy yolunu takip edin.İlerlerken sağda kalıyor.

dev akvaryum florya adresi

Florya Akvaryum Orfoz Balığı

Bazı Florya akvaryum resimleri – Akvaryum florya resimleri
florya akvaryum resimleri,akvaryum florya resimleri

florya akvaryum resimleri,akvaryum florya resimleri

florya akvaryum resimleri,akvaryum florya resimleri

florya akvaryum resimleri,akvaryum florya resimleri

florya akvaryum resimleri,akvaryum florya resimleri

florya akvaryum resimleri,akvaryum florya resimleri

florya akvaryum resimleri,akvaryum florya resimleri

Sponsorlu Bağlantılar
,

Google Aramaları:

7 Comments

Add a Comment
 1. hersey güzel ama fiyatlar yüksek

  1. valla arkadaşlar antalyada yeni açılan akvaryuma giriş 50 tl burda 4 kişilik aile 85 tl ymiş bence şanlısınız antalyaya göre

 2. ömer faruk çetinkaya

  ben gittim.Çok güzel bir yer.

 3. bu kadar çok pahallı olmasını kınıyorum sayın başbakan halkı değil zenginleri düşünmüş.sayın başbakanı da kınıyorum.bu kadar güzel bir yeri halkı düşünerek mi zenginleri düşünerek mi yaptırdılar çok merak ediyorum.15 tl olsun herkes gezebilsin ve bilgilensin böyle doğa harikası şeyleri.

  1. aynen arkadşım sana katılıyoruum en azından 15 tl olsa iyi olur.. hatta 15 tl olmaz diyorlarsa 18 tl olsun oda iyi yani 😕

 4. Bu akvaryumdan daha kötüsünü Danimarka’da ziyaret etmiştim, çok daha pahalı idi. Üstelik Danimarka gibi refah seviyesi yüksek ülkelerden biri olmasına rağmen.
  Bizim gibi hala üçüncü dünya ülkesi sıfatından kurtulamayan bir ülke için fiyat çok da anormal değil. Danimarka’ya göre ucuz bile.
  Umarım rağbet olur ve fiyatlar daha fazla artmaz, bu hizmet de Darıca hayvanat bahçesi gibi zavallı bir hale dönüşmez.

 5. İstanbul Akvaryum’u gezmeye için gittik kardeşimle. Aşırı derecede pahalı bir giriş ücreti var. Çok ayıp.
  Birde üstelik park parası alınıyor. Kardeşim misafir olduğu için istediğinden mecburen gittim yoksa bu fahiş ücrete asla ziyaret etmezdim.

Bir Cevap Yazın

Akvaryumportali.net - Akvaryum Portalı ve Akvaryum Forumu © 2016