Akvaryumportali.net - Akvaryum Portalı ve Akvaryum Forumu

Akvaryum, Akvaryum Balıkları ve Akvaryum Canlılarına Ait Herşey

Antalya Aquarium – Antalya Dev Akvaryum Açıldı!

131 metre uzunluğuyla dünyanın en büyük tünel akvaryumu özelliğini taşıyan Antalya Aquarium açıldı. Dünyanın dört bir yanından kesitler bulunan Antalya Dev Akvaryum kar dünyası ilede ziyaretçilerine gerçek kartopları yapma , bunun yanı sıra ise insanlara hiç bir şekilde zarar vermeyen köpek balıkları ve vatozlar ile yüzme imkanı sağlamaktadır. Antalya Aquarium 131 metre uzunluğunda ve yaklaşık 3 metre genişliğindedir. Bu uzun tünel akvaryumdan başka  40 adette tematik akvaryum bulunmaktadır.

Aşağıda akvaryumun planları bulunmaktadır.Ana tankın dekorasyonu ünlü italyan heykeltraş Benedetti tarafından Güney Afrika’da hazırlandı. İçeirisinde gerçek boyutlu bir uçak, bir gemi bir de denizaltı enkazı bulunan dekorasyon, dünyanın en büyük coral reef dekorasyonu olma özelliğini taşıyor. Ayrıca dünyanın en berrak akvaryum suyu da Antalya Aquarium’da!

Bilet Gişeleri Rampa Fotoğraf Satış Bölümü
Danışma Merdivenler Yangın Çıkışı

 

 

Rampa Türkiye Denizleri ve Koi Havuzu
Yeşil Ekran FotoÇekimi Özel Akvaryumlar
Danışma Tekli Gösterimler
Dünya Okyanusları Mersin Balığı Akvaryumu
Üç Adalar Köpekbalığı Akvaryumu
Mağara Canlıları Köpekbalığı İzleme Odası
Köpekbalığı Hediyelik Eşya
Dünya Nehirleri
Tünel Akvaryuma İniş Merdivenleri
Denizanaları

antalya aquarium,antalya dev akvaryum

 

Uçak Batığı Hediyelik Eşya
Sualtı Mağarası Mado
Gemi Batığı
Amfi Tiyatro
Çıkış Holü Mcdonalds

 

Black Stone Creamery Restoran
Magic Fish Spa
Restoran
Restoran Yönetim

 

KAR DÜNYASI

antalya akvaryum kar dünyası

En uzun tünel akvaryumun yanı sıra 1500 metre kapalı alan içerisine kurulmuş olan Kar Dünyası içerisinde igloların, Aziz Nikola’nın evinin ve kafelerin olduğu, dışarıda sıcaklık 40 derecelere yaklaşırken içeride -5 derecelik bir ortam bulunan Kar Dünyası’na, ziyaretçiler girişte kendilerine verilecek özel koruyucu kıyafetlerle gerçek karın tadını çıkarıyorlar.

 

YÜZME AKVARYUMU

 Antalya Aquarium’un teras katında da Maldiv konseptinde özel mercan kumu ile kaplı, insana zarar vermeyen köpekbalıkları ve vatozlarla yüzme imkanı sağlayan özel bir açık hava yüzme akvaryumu bulunuyor. Koruyucu giysi ve rehber eşliğinde girilecek yüzme akvaryumunda ziyaretçiler elleriyle balıkları da besleyebilecekler.

 

HEDİYELİK EŞYA BÖLÜMÜ

 Akvaryumu ziyaret ettikten sonra hayran kalmış olduğunuz balıkların oyuncaklarını alarak anılarınıza bir yenisini ekliyebilir, çocuklarınıza, arkadaşlarınıza ve akrabalarınıza güzel süprizler yapabilirsiniz.


Birkaç resimle yazımızı sonlandıralım.Ayrıca iletişim adresleri;

Antalya Aquarium

Adres : Dumlupınar Bulvarı Arapsuyu Mahallesi No: 502 Konyaaltı, Antalya
Telefon : 0 (242) 245 65 65
Fax : 0 (242) 245 65 75
Antalya Aquarium, Konyaaltı plajının doğu köşesinde, 5M Migros alışveriş merkezi, minicity ve Hillside Su Hotel otel arasında bulunmaktadır.

 

Bir cevap yazın

Akvaryumportali.net - Akvaryum Portalı ve Akvaryum Forumu © 2019 Frontier Theme