Akvaryumportali.net - Akvaryum Portalı ve Akvaryum Forumu

Akvaryum, Akvaryum Balıkları ve Akvaryum Canlılarına Ait Herşey

Dondurucu Soğuklarda Sokak Hayvanlarını UNUTMAYALIM!

Ülkemizde kış ayının etkisi gün geçtikçe artmaya başladı. Bu durumdan birçok kişi etkilenmektedir fakat bu durumdan en çok sokaklarda yaşamak zorunda olan hayvanlar zarar görmektedir. Çevremizdeki birçok alanın karlarla kaplı olmasından dolayı yiyecek ihtiyaçlarını karşılamakta fazlasıyla zorluk çeken sokak hayvanları için siz de elinizden gelebilecek en ufak yardımı yapmaktan kendinizi alıkoymayın.

Biz size yapabileceğiniz basit ve etkili olabilecek birkaç çalışmayı tanıtalım.

Öncelikle evlerinizin, işyerlerinizin önlerinde plastik veya metal kaplar bulundurup; bu kaplara sokakta yaşayan hayvanların yiyebileceği türden yemekler veya hazır olarak satılan mamalardan koyabilirsiniz.

1

Bunun yanı sıra kuşlar için ise çeşitli ve boş alanlara buğday, ekmek vb. türden yiyecekler koyabilirsiniz. Bu konuda Meram Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerinin taktire şayan bir çalışması aşağıdaki resimde görülmektedir. Ekipler belirlenmiş bölgelere 1,5 tondan fazla yem bıraktılar.

meram-belediye

Yazımıza burada son vermeden önce sizleri tekrardan duyarlı olmaya çağırıyor, onlarında birer can taşıdıklarını ve yavrularına yiyecek götürmeleri gerekebileceğini hatırlatmak istiyoruz.

1 kap yemek

 

Bir cevap yazın

Akvaryumportali.net - Akvaryum Portalı ve Akvaryum Forumu © 2019 Frontier Theme