Akvaryumportali.net - Akvaryum Portalı ve Akvaryum Forumu

Akvaryum, Akvaryum Balıkları ve Akvaryum Canlılarına Ait Herşey

Karides ve Kerevitler İçin Uygun Teknik Ekipman

Filtre

Filtre karides veya kerevit akvaryumunda iki önemli iş yapar. Bir yandan suyu temizler, diğer yandan nehir gibi sabit bir su akışı oluşturur. Örneğin, yelpaze karidesleri yemlerini sadece akıntıdan alabilir. Akvaryumunuzun hacmine en uygun iç filtreyi seçmeniz gerekmektedir.

Işık

Karides ve kerevitlerin ışıkla ilgili özel bir gereksinimleri yoktur. Bu nedenle lambalar bitkilerin gereksinimleri göz önünde bulundurularak seçilmelidir.

Isıtıcı
ısıtıcı,akvaryum ısıtıcısı

Çoğu karides subrtopikal iklim bölgelerinden gelir. Mevsimsel sıcaklık değişimleri bu nedenle doğaldır ve hatta üremeyi artırır. Örneğin Kaplan, yaban arısı ve arı karidesleri için en iyi sıcaklık aralığı 19 ile 25 °C arasındadır. Amano karidesleri 10 ile 30 °C sıcaklıkları arasında daha iyi hisseder. Çoğu kerevit 20 ile 27 °C arasında sıcaklıktan hoşlanır. Hayvanların en iyi büyüme oranı 25 °C ‘dir.

Kapak

Karides ve kerevitlerin ikisininde kaçmalarını önleyecek bir kapak gerektirir, çünkü yakın çevrelerini keşfetmeyi severler ve bunu yapmak için akvaryumu terk edebilirler.

Oksijen


Bu canlıların doğal alanlarındaki hızlı akan nehirler gibi, akvaryum suyunda da yüksek oksijen seviyesi gereklidir. Kabuk dökme ve üreme dönemleri için önemlidir. Filtrenin dışında ek bir  hava motoru ile bu sağlanabilir.

Google Aramaları:

Updated: 21 Nisan 2012 — 18:07

Bir cevap yazın

Akvaryumportali.net - Akvaryum Portalı ve Akvaryum Forumu © 2019 Frontier Theme